Does it rhyme?

Does it rhyme?

Regular price $3.00
Unit price per
Tax included.

This activity is great for students independent practice or with teacher support sessions around rhyming.

This includes 30 rhyme prompts with pictures for students to think about what rhymes.

Students could use a peg or whiteboard marker to circle their guess for what rhymes.

If using a whiteboard marker then laminating These would be best for durability and wipe.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)